Έδειξε ότι μπορεί, μένει να το… αποδείξει η Πάφος

Σάββατο, 10/8/2024 - 09:51
ΠΑΦΟΣ

Έδειξε ότι μπορεί, μένει να το… αποδείξει η Πάφος.

Οι «γαλάζιοι» ηττήθηκε 1-2 από την ΤΣΣΚΑ στην Βουλγαρία, στο πλαίσιο του τρίτου προκριματικού του Conference League και στην ρεβάνς της ερχόμενης Πέμπτης (15/8) ψάχνουν νέα ανατροπή ώστε να συνεχίσουν το ευρωπαϊκό τους ταξίδι.

Το σύνολο του Καρσέδο έπαιξε… καλό ποδόσφαιρο στα πρώτα 20 λεπτά, κατέγραψε σωρεία ευκαιριών, όμως από εκείνο το σημείο μέχρι το 80ο λεπτό, οι γηπεδούχοι πήραν τα ηνία, έκανα τη ζημιά δις και το δεύτερο ματς «γέρνει» προς το μέρος τους. Για να αλλάξει τα δεδομένα η Πάφος χρειάζεται ανάλογη εικόνα με αυτή που έδειξε στο δεύτερο ματς με την Ζάλγκιρις, όπως επίσης και αποτελεσματικότητα.

Έτσι κι αλλιώς, ο Καρσέδο το τόνισε μετά το προχθεσινό παιχνίδι. «Πρέπει να έχουμε περισσότερη διάρκεια στον επαναληπτικό», ανέφερε μεταξύ άλλων. Βέβαια, ενδέχεται η ΤΣΣΚΑ να παραταχθεί με στόχο το γρήγορο γκολ και σε τέτοια περίπτωση το πλάνο των «γαλάζιων» θα πρέπει να είναι έτοιμο να βάλει τέλος στις επιθετικές τους προσπάθειες.

Ο τεχνικός της Πάφου δουλεύει με τους ποδοσφαιριστές του ώστε να αυξηθούν τα καλά τους διαστήματα εντός των τεσσάρων γραμμών, να μην χάνεται η συγκέντρωση τους και με τον κόσμο στο πλευρό τους να εξασφαλίσουν την πρόκριση.