Πάφος - Άρης (Β' Ημίχρονο)

Κυριακή, 29/9/2024 - 19:54

Η μπάλα στη σέντρα!

Η Πάφος αντιμετωπίζει σε λίγο (19:00) τον Άρη στο «Στέλιος Κυριακίδης», για την πέμπτη αγωνιστική της Cyprus League by Stoiximan.

Οι «γαλάζιοι» έχουν ως μοναδικό στόχο να παραμείνουν... αλάνθαστοι, ενώ η ομάδα της Λεμεσού θέλει να επιστρέψει στις νίκες, μετά την ισοπαλία με τον Απόλλωνα.

Στην επόμενη (6η) αγωνιστική, η Πάφος φιλοξενείται την Κυριακή (06/10, 19:00), στο «Τάσος Μάρκου» από την Ένωση και ο Άρης υποδέχεται την ίδια μέρα (06/10, 19:00), στο «Άλφαμεγα Stadium» την Ομόνοια

*διαθέσιμα μετά την λήξη του ματς

Πρώτη τελική για τον Άρη στο πέμπτο λεπτό, με τον Γκομίς να επιχειρεί το μακρινό σουτ, στέλνοντας την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Η «Ελαφριά ταξιαρχία» άνοιξε το σκορ στο έβδομο λεπτό,  με τον Μπέγκστον να μπαίνει στην περιοχή, να σουτάρει, τον Ίβουσιστς να διώχνει και τον Στρούσκι στην επαναφορά να κάνει τη σέντρα από τα αριστερά με αποδέκτη τον Γκομίς, που πλάσαρε εύστοχα.

Η Πάφος απάντησε στο 11ο λεπτό, με τον Ζάζα να κάνει την κάθετη και τον Σούνιτς με συρτή μπαλιά να βρίσκει στον Γκολντάρ που νίκησε τον Βανά.

Καλή στιγμή για τους «γαλάζιους» στο 26ο λεπτό, με τον Μπρούνο από τα δεξιά να δίνει στον Κορέια και εκείνος με τη σειρά του στον Τάνκοβιτς, που έκανε το σουτ, το οποίο κατέληξε άουτ.

Η ομάδα της Λεμεσού απείλησε στο 34ο λεπτό, με τον Μπέγκστον να δοκιμάζει το πόδι του από μακριά και τον Ίβουσιτς να μπλοκάρει.

Πάφος (Κάρλος Καρσέδο): Ίβουσιτς, Γκολντάρ, Μπρούνο, Ζάιρο, Ζάζα, Τζόναθαν Σίλβα, Τάνκοβιτς, Λουκάσεν, Σούνιτς, Κορέια, Πέπε.

Άρης (Αλεξέι Σπιλέφσκι): Βανά, Καζού, Μποακί, Μπένγκτσον, Κβιλιτάια, Γκομίς, Γκόλντσον, Γιαγκό, Μαγιαμπέλα, Στρούσκι, Σαρφό.