«Πλήρωσε» την αστοχία της και έχασε εκ νέου έδαφος η Ανόρθωση

Δευτέρα, 6/11/2023 - 09:33

Χωρίς βαθμολογικό κέρδος επέστρεψε από το «Στέλιος Κυριακίδης» η Ανόρθωση. Η ομάδα της Αμμοχώστου γνώρισε την ήττα με 1-0 από την Πάφο για τη 10η αγωνιστική και έμεινε στο -5 από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Αποτέλεσμα το οποίο θα μπορούσε να ήταν διαφορετικό για την «Κυρία».

Η ομάδα του Γκαγιέγο παρουσίασε πολύ καλή εικόνα, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο και θα μπορούσε να βρει το γκολ όμως δεν κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ κάποια ευκαιρία. Αυτό που μένει είναι πως η ομάδα της Αμμοχώστου «πλήρωσε» το λάθος του πρώτου λεπτού και έφυγε ηττημένη, χάνοντας βαθμούς και δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι.

Πλέον, άπαντες στην ομάδα στρέφουν την προσοχή του στο επόμενο παιχνίδι που ακολουθεί την ερχόμενη Παρασκευή (10/11) για την 11η αγωνιστική. Η Ανόρθωση φιλοξενεί στο «Παπαδόπουλος» την Ομόνοια, με τα βαθμολογικά δεδομένα να μην επιτρέπουν νέες απώλειες. Έτσι, το τρίποντο της νίκης αποτελεί «μονόδρομο».