«Ζωντανός» για πρόκριση με την γκολάρα Ιωαννίδη ο Παναθηναϊκός στη Λανς

Παρασκευή, 23/8/2024 - 00:00

Η Λανς επικράτησε με 2-1 του Παναθηναϊκού στο «Φελίξ Μπολάρ», στον πρώτο αγώνα των δύο ομάδων στα playoffs του Conference League και πήρε προβάδισμα πρόκρισης στη League Phase.

Οι Γάλλοι άνοιξαν το σκορ με το… καλημέρα, στο 4’ με τον Φρανκόφσκι, ενώ παρότι έμειναν με 10, λόγω της αποβολής -με χρήση VAR- του Μεδίνα στο 22’, βρήκαν και δεύτερο γκολ στο 34ο λεπτό με τον Σαΐντ.

Το «τριφύλλι» πλήρωσε το κακό πρώτο ημίχρονο και τα λάθη του σε αυτό. Ωστόσο, το φοβερό σόλο του Ιωαννίδη στο 53’ και το γκολ του διεθνούς σέντερ φορ, αλλά και η βελτίωση στην επανάληψη το κράτησαν «ζωντανό».

Η ρεβάνς των δύο ομάδων θα διεξαχθεί στο Ολυμπιακό στάδιο την προσεχή Πέμπτη (29/08) στις 9μ.μ., ενώ νωρίτερα ο Παναθηναϊκός θα υποδεχτεί τον Λεβαδειακό για την 2η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

*πηγή φωτογραφίας: Panathinaikos FC / ΠΑΕ Παναθηναϊκός