Καρμιώτισσα - Απόλλωνας (Β' Ημίχρονο)

Παρασκευή, 4/10/2024 - 20:07

Ο Απόλλωνας αντιμετωπίζει σε λίγο (19:00) την Καρμιώτισσα στο «Αμμόχωστος», για την έκτη αγωνιστική της Cyprus League by Stoiximan.

Οι «κυανόλευκοι» έχουν ως μοναδικό στόχο να πάρουν τη δεύτερη σερί νίκη τους, ενώ η ομάδα των Πολεμιδιών θα ψάξει το καλύτερο δυνατόν αποτέλεσμα.

Στην επόμενη (7η) αγωνιστική, ο Απόλλωνας υποδέχεται το Σάββατο (20/10), στο «Άλφαμεγα Stadium» την Ομόνοια 29Μ και η Καρμιώτισσα φιλοξενείται την Παρασκευή (19/10), στο «Στέλιος Κυριακίδης» από την Πάφο.

*διαθέσιμα μετά την λήξη του ματς

Πρώτη τελική για την Καρμιώτισσα στο 26ο λεπτό, με τον Αντωνίου να επιχειρεί το μακρινό σουτ, δίχως να βρίσκει στόχο.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 33ο λεπτό, με τον Γιούση να παίρνει την μπάλα, μετά από... μπέρδεμα της αντίπαλης άμυνας και να νικάει τον Λέουβενμπεργκ με πλασέ.

Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα στο 39ο λεπτό, με τον Ντρόζντεκ να φεύγει στην πλάτη της άμυνας και να δίνει στον Ντορεγκαράι, ο οποίος δεν βρήκε τη μπάλα όπως θα ήθελε. Στην επαναφορά την κατοχή πήρε ο Ντα' Αλμέδια, που έκανε το πλασέ, αλλά ο Ντέιβις μπλόκαρε.

Νέα φάση για τους «κυανόλευκους» στο 48ο λεπτό, με τον Ντορεγκαράι να κάνει δυνατό σουτ εντός περιοχής, το οποίο κατέληξε άουτ.

Καρμιώτισσα (Μάουρο Καμορανέζι): Ντέιβις, Αντωνίου, Μαλόνε, Χόχκο, Ντούμπια, Κοβάσεβιτς, Πόζο, Τσουκαλάς, Σίμιτς, Ντόρντεβιτς, Γιούσης.

Απόλλωνας (Αντριάν Γκούλα): Λέουβενμπεργκ, Βούρος, Σελεστίν, Σέσι Ντ' Αλμέιδα, Ντορεγκαράι, Μπουαγκάρντ, Σάντος, Σαγκάλ, Σπόλιαριτς, Βεϊσμπέκ, Ντε Μάρκο.