Τελικό: ΑΠΟΕΛ-Βιτορούλ 4-0 (παράταση/ΦΩΤΟΣ/ΒΙΝΤΕΟ)

Τετάρτη, 2/8/2017 - 19:07

Ο ΑΠΟΕΛ επικράτησε με 4-0 της Βιτορούλ στην παράταση (1-0 κανονική διάρκεια) και πήρε την πρόκριση

Ο ΑΠΟΕΛ μπορεί να χρειάστηκε την ημίωρη παράταση για να περάσει στα πλεϊ-οφ του Τσάμπιονς Λιγκ. Όμως τελικά τα κατάφερε, αφού επικράτησε με τον εντυπωσιακό 4-0 (1-0 η κανονική διάρκεια). Το μαγικό δεκαπεντάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης ήταν αυτό που έδωσε στους πρωταθλητές μας την μεγάλη πρόκριση.

Τα γκολ πέτυχαν οι Καρλάο, Μερκής, Ντε Καμάργκο και Εφραίμ.

22:04
97' Τεράστιο προβάδισμα για τον ΑΠΟΕΛ αφού ακόμα και αν δεχτεί γκολ θα πάρει την πρόκριση
02/08/2017
22:01
94΄ ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ τρίτο γκολ για τον ΑΠΟΕΛ με τον Ντε Κάμαργκο με κοντινή κεφαλιά
02/08/2017
21:59
92΄ ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛ ο ΑΠΟΕΛ με τον Γιώργο Μερκή. Ο οποίος βρέθηκε σε επίκαιρη θέση και έκανε το 2-0
02/08/2017
21:56
Έναρξη της ημίωρης παράτασης
02/08/2017
21:50
Τέλος του αγώνα 1-0. Ο ΑΠΟΕΛ ισοφάρισε τον πρώτο αγώνα. Ακολουθεί ημίωρη παράταση
21:36
79' Νέα ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ με τον Εμπεσίλιο. Το σουτ του πάει λίγο έξω
02/08/2017
21:31
74΄ Νεά ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ. Η κεφαλιά του Μιλάνοφ καταλήγει έξω
02/08/2017
21:30
73΄ Νέα ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ με τον Μπερτόλιο, το σουτ του διώχνει ο τερματοφύλακας
02/08/2017
21:28
71' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Βάντερ διώχνει ο Ριμνισεάου
02/08/2017
21:24
65΄ Ο ΑΠΟΕΛ ανέβασε και πάλι στροφές και ψάχνει το δεύτερο γκολ που θα του δώσει την πρόκριση