ΑΕΛ - Πάφος (Β' Ημίχρονο)

Κυριακή, 22/9/2024 - 20:08

ΑΕΛ και Πάφος κοντράρονται σε λίγο (19:00) στο «Άλφαμεγα Stadium», για την τέταρτη αγωνιστική της Cyprus League by Stoiximan.

Οι «λέοντες» παρά την αγωνιστική τους απραξία, εξαιτίας του Λεμεσιανού ντέρμπι, θα κυνηγήσουν την τρίτη συνεχόμενη νίκη τους.

Με τη σειρά του το σύνολο του Καρσέδο, έχει ως μοναδικό στόχο να παραμείνει... αλάνθαστο.

Στην επόμενη (5η) αγωνιστική, η ΑΕΛ φιλοξενείται την Παρασκευή (27/09), στο ΓΣΠ από την Ομόνοια και η Πάφος υποδέχεται την Κυριακή (29/09, 19:00), στο «Στέλιος Κυριακίδης» τον Άρη, ενώ μεσοβδόμαδα έχει τον αγώνα του Super Cup με τον ΑΠΟΕΛ (25/09, 20:30).

*διαθέσιμα μετά την λήξη του ματς...

Πρώτη τελική για την ΑΕΛ στο έκτο λεπτό, με τον Μάμα να δοκιμάζει το σουτ από το ύψος της περιοχής και τον Μιχαήλ να μπλοκάρει.

Οι «λέοντες» άνοιξαν το σκορ στο 16ο λεπτό, με τον Λεσοβόι να σουτάρει από το ύψος της περιοχής, στέλνοντας την μπάλα στο «παραθυράκι» του αντίπαλου τερματοφύλακα.

Μεγάλη ευκαιρία για τους «γαλάζιους» στο 22ο λεπτό, με τον Ζάιρο να προσπερνάει τον Μπράγκα και να δίνει πάσα «πάρε-βάλε» στον Ντράγκομιρ, που αστόχησε.

Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν ξανά στο 45+3', με τον Ναμ να παίρνει την κεφαλιά, μετά από εκτέλεση κόρνερ, στέλνοντας την μπάλα άουτ.

ΑΕΛ (Κρις Κόλμαν): Μπράγκα, Φραντζής, Ουεντραγκό, Σίνγκ, Τοκού, Λεσοβόι, Ιμανισιμουνούε, Μακρής. Μαμας, Κέσκες.

Πάφος (Κάρλος Καρσέδο): Μιχαήλ, Γκολντάρ, Μπρούνο, Νατέλ, Ζάιρο, Σίλβα, Τάνκοβιτς, Λουκάσεν, Ναμ, Σούνιτς, Ντράγκομιρ.